В “ОХМАТДИТі” розпочалися консультації з фахівцями однієї з найкращих дитячих лікарень світу

Впродовж тижня фахівці “ОХМАТДИТу” разом з експертами авторитетної дитячої клініки «SickKids» (Торонто, Канада) аналізуватимуть процеси та компетенції в українській лікарні та шляхи їх оптимізації.
Експерти нададуть практичні поради та рекомендації щодо застосування найкращих міжнародних практик адміністрування лікарні та оптимізації внутрішніх процесів “ОХМАТДИТу”.

Днями сталася перша зустріч в рамках цієї програми, що об’єднала благодійні організції та волонтерів, що на постійній основі допомогають лікарні.

Вперше на зустрічі я почула такі важливі слова, як «стратегічне планування розвитку лікарні», «співпраця у плануванні благодійних потреб»…. Адже поки що, наша робота більше схожа на «латання дір» та якісь критично термінові потреби.

Дуже цікаво було дізнатися про досвіт роботи SickKids. Трохи про лікарню. Це основна дитяча лікарня Канадської провінції Онтаріо. Заснована в 1875 році. Територія провінції близька до території України, там проживає 4 млн. дітей. В Україні — 8 млн. Також лікарня одночасно є одним із провіних наукових медичних центрів країни та світу.
Всього в SickKids 350 ліжок. Щорічно лікарня надає медичні послуги 400 тисячам дітей. 85 тисяч з яких — це травма.
Для порівняння, щороку в Охматдиті проходить стаціонарне лікування біля 20 тис. дітей. Та ще 25 тисяч проходить через травмпункт.

Кожні 5 років в SickKids складають стратегічний план свого розвитку. Відповідно до цього плану, спільно керівництвом фонду та лікарні складається перелік потреб, на які будуть залучатися благодійні кошти.
Щорічно, благодійний фонд, що працює при клініці, залучає допомоги на 145 млн. долларів. Це біля 15% її бюджету. 50% бюджету покриває держава (базові потреби для функціонування), ще 35-40% — страхові компанії, патенти і т.ін.

Вся допомога, що надходіть до SickKids проходиіть через їх фонд, якому вже 50 років. У фонді працює 140 співробітників. Професійні фандрейзери, креативні команди, інвентори.
В лікарні благодійні кошти витрачються на наукову роботу, освіту, обладнання. Ці кошти не можуть бути використані на зарплатню, за виключенним кількох проектів: в штаті лікарні працюють лікарняні клоуни та команда надання паліативної/хоспісної допомоги.
220 волонтерів (180 з них — жінки), що допомогають на різних етапах лікування, координуються спеціалістами відділу кадрів клініки.

До команди експертів, які консультуватимуть лікарів “ОХМАТДИТу”, входять виконавчий віце-президент “SickKids” Джефф Майнленд, завідувач відділення педіатрії доктор Джеремі Фрідман, директор програми “Гематологія-онкологія, трансплантація кісткового мозку та паліативна допомога” Амріта Найпаул, директор з керування якістю, безпеки пацієнтів, профілактики та контролю інфекцій Річард Рей, директор міжнародних стратегічних проектів “SickKids” Сінді Брюс-Барретт та медичний директор програми стажувань “SickKids” для педіатрів України Мирослава Ромач.

Ми покладаємо великі сподівання, що робота експертів допоможе нашому Охматдиту, стати прозорою та ефективною провідною лікарнею, а ще і прикладом для всієї країни.

37759050_2030840150560045_3014642591648972800_o

You may also like...